Odczytywanie dokumentów

3 proste kroki:

Skanowanie

Skanowanie i odczytywanie w SaldeoSmart

Plik z fakturami w PDF wygenerowanymi z programu do fakturowania lub magazynowego dodajesz do aplikacji.
Jeśli faktury otrzymujesz w wersji papierowej, nie musisz skanować każdej z nich pojedynczo. Za pomocą skanera z automatycznym podajnikiem skanujesz paczkę dokumentów do jednego pliku.
Możesz to zrobić Ty lub poprosić klienta o wysłanie ich mailem na dedykowany adres np nazwafirmy@dok.saldeo.pl, które zostaną przypisane do jego firmy.
SaldeoSMART podzieli plik na pojedyncze faktury i odczyta z nich dane: kontrahenta, numer, daty (wystawienia, zakończenia dostawy / wykonania usługi, termin płatności), pozycje towarowe oraz kwoty (netto, brutto i VAT w rozbiciu na stawki).

 

Weryfikowanie

Weryfikacja i kategoryzacja dokumentów

Przy każdym dokumencie pojawia się informacja o ilości rozpoznanych danych.
Dzięki łatwemu w obsłudze podglądowi dokumentu można szybko nadać dokumentom kategorie, zgodnie z późniejszą zasadą ich księgowania w programie księgowym. Dzięki uzupełnionych danych, pozostaje ich weryfikacja.
Nie trzeba sięgać po papierowe faktury – ich podgląd jest widoczny na monitorze.

 

 

Export do programu księgowego

Export dokumentów do programu księgowego lub JPK

Z SaldeoSMART pobierany jest plik do importu – zgodny z programem księgowym, na którym pracuje księgowy.
Dzięki schematom importu dostosowanym do nadanych wcześniej kategorii dokumentów, proces importu jest szybki i skuteczny. Nie wymaga dalszego poprawiania w programie księgowym.
Dodatkowo mamy szybki dostęp do podglądu dokumentu bezpośrednio w programie księgowym pod przyciskiem.
SaldeoSMART umożliwia także eksport dokumentów wraz z pozycjami z faktury do pliku JPK (Jednolity Plik Kontrolny).

Korzyści dla Ciebie:

  • Wzrost wydajności dzięki równoległej pracy - podczas gdy SaldeoSMART pracuje nad odczytywaniem faktur, pracownik może zajmować się innymi zadaniami, np. obsługą klienta, przygotowaniem deklaracji. W ten sposób jednocześnie wykonywane są dwie czynności, co bez pomocy programu nie byłoby możliwe.
  • Oszczędność czasu - przyspieszenie i usprawnienie procesu wprowadzania faktur kosztowych, pozwala na wprowadzenie do programu księgowego większej ilości dokumentów w krótszym czasie.
    Praca na skanach pozwala uniknąć konieczności sięgania po dokumenty papierowe i sprawdzania czy wprowadzone dane zgadzają się z wersją papierową.
  • Redukcja kosztów związanych z wprowadzaniem dokumentów - szybsza i efektywniejsza praca księgowego (dzięki automatyzacji) pozwala na obniżenie kosztów związanych z wprowadzaniem dokumentów, co w skali roku daje duże oszczędności.
  • Uporządkowane archiwum dokumentów - firma, biuro rachunkowe oraz jego Klienci zyskują dostęp do uporządkowanego i przejrzystego elektronicznego archiwum dokumentów. Dzięki temu odnajdywanie potrzebnych informacji jest znacznie szybsze. Dodatkowo Klienci biura nie muszą dzwonić do niego za każdym razem, gdy potrzebują jakiejś informacji z przekazanego do biura dokumentu księgowego.

Dowiedz się więcej: